آیا گوگل محتویات پویا را دور می زند؟

در مقاله آیا گوگل محتویات پویا را دور میزنیم : اوایل امسال "ساندرناتگل" از سایت centrical.com آزمایشاتی را انجام داد تا در یابد گوگل محتویات پویا و فعال را دور می زند یاخیر. او چه چیزی یافت و این کاربرای رنکینگ وب سایت تان چه معنایی دارد؟

او چه چیزی را آزمایش کرد؟

بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای مدرن به طور چشمگیری از طریق کد جاوا اسکریپت  محتوایی را بر روی صفحات وب قرار می دهند. اگر گوگل نتواند این محتوا را دور بزند، این صفحات وب تو خالی و بدون محتوا به نظر می رسند. "ساندر" چندین سناریوی مختلف را آزمایش کرد:

 1. تزریق محتوا پیش از بارگذاری DOM
 2. تزریق محتوا پس از بارگذاری DOM
 3. تزریق محتوا  توسط جاوااسکریپت بطور غیرهمزمان
 4. تزریق محتوا پس از درخواست http
 5. محتوای JSON-LD
 6. تزریق JSON0LD
 7. تزریق JSON-LD
 8. تزریق JSON-LD، بطور غیرهمزمان
 9. تزریق JSON-LDپس از درخواست http
 10. تزریق JSON-LD با استفاده ازگوگل تگ منجر
 11. تزریق اجزاهای متا
 12. تزریق اجزاهای متا، بطور غیرهمزمان

او به چه چیزی دست یافت؟

"ساندر ناتگال "متوجه شد تمامی محتویات تزریق شده توسط جاوا اسکریپت شاخه بندی می شود و این فرایند مستقل از تزریق محتویات بطور همزمان و غیر همزمان است. با این وجود، محتوای JSON-LD نتوانسته است در بخش نتایج جستجو نمایش داده شود. نتایج او به شرح ذیل است:

گوگل تمامی محتویاتی که توسط جاوا اسکریپت  تزریق شده است را شاخص بندی می کند.

گوگل حتی نتایج را در بخش SERPهانشان می دهد که برحسب محتوایی هستند که بطور غیرهمزمان تزریق شدند.

گوگل می تواند محتویات رااز httpRequestدسته بندی کند.

بااین وجود JSON-LDضرورتا منجر به نتایج SERPنمی شود.

ابزار آزمایش داده دارای ساختار،  JSON-LD تزریق شده را به رسمیت می شناسد که این ابزار شامل تزریق مدیریت تگ tag management است. این یعنی گوگل تصمیم می گیرد شرکت ها را حمایت کند و اینکه شاخص گذاری مشکل ساز  نیست.

اجزاهای متا که بطور پویایی بروز می شوند نیز شاخص بندی می شوند.

این فرایند برای رنکینگ وب سایت تان چه معنایی دارد؟

دو ماه قبل، گوگل حمایتش مبنی برساخت صفحات وب  توسط Googlebot، AJAX را متوقف نمود. همانطور که آزمایشات بالا نشان می دهد، گوگل می تواند محتویات را شاخص گذاری کند.

با این وجود، تضمین می کنیم کسانیکه وب را دور می زنند نمی توانند جاوا اسکریپت را شاخص گذاری کنند و می توانند به محتویات شما نیز دسترسی داشته باشند. علاوه براین، "گری ایلزیر" اظهارداشت محتویات را نمی توان توسط گوگل شاخص گذاری کرد مخصوصا اگر آنها را درجاوا اسکریپت قرار دهیم.

گوگل می تواند محتوای ارسال شده توسط جاوا اسکریپت را شاخص گذاری کند. اگر برای دسترسی به محتوای وب سایت از جاوااسکریپت استفاده می کنید  این موضوع نباید مشکلی برای گوگل بوجود آورد. با این وجود دیگر موتورهای جستجوگر به خوبیِ گوگل نیستند مخصوصا زمانیکه صحبت از شاخص گذاری جاوا اسکریپت باشد.

درصورت امکان، اطمینان حاصل کنید محتوای صفحات وب تان ( طراحی سایت ) از طریق تمامی وسیله ها قابل دسترس است، حال  جاوا اسکریپت در آن فعال باشد یانباشد.

نظرات   

 
0 #1 Www.Happybirthdaywishesonline.com در تاریخ: دوشنبه 24 خرداد 1395 ، ساعت 01:03 ب ظ
Thanks very nice blog!
نقل قول
 

ارسال نظر