عواقب شکاف امنیتی وردپرس

عواقب شکاف امنیتی وردپرس از سری مقاله های "امنیت وردپرس" است که به بررسی آن میپردازیم و نگاهی به مهم ترین عواقب شکاف امنیتی خواهدداشت. امروزه اکثر تجارت ها از" وردپرس" بعنوان سیستم مدیریت محتوای عمده  و طراحی وب سایت استفاده می کنند و این راز دیگر از چشم هیچ کسی پنهان نیست مخصوصا زمانیکه سعی دارند محتوایی را در سایت شان منتشرکنند. با این وجود، درک اشتباه رایجی وجود دارد که در آن تجارت های کوچک  دیگر نیاز نیست نگران امنیت وب و یا احتمال هک شدن وب سایت شان باشند زیرا هکرها تنها بر تجارت هایی بامقیاس متوسط و بزرگ تمرکز دارند. هنگامی که صحبت از هک کردن یک وب سایت به میان می آید، اندازه مهم نیست و همان قانون برای عواقب بحث شده در زیر بکارگرفته می شود.

وب سایت هک شده می تواند مایه تصدیع خاطرشود. می تواند ازدریافت چندین ایمیل شروع شود تا تماس تلفنی از مشتری که قادر نیست کار ساده ای را درسایت تان تکمیل کند. می تواند به عدم توانایی کارکنان دریافتن و پردازش اطلاعات مهم در هر زمان مربوط باشد.وب سایت هک شده ممکن است با ایجادخرابی منجر به خسارت درآمد شود

خسارت بر در آمد

خسارت بر درآمد از دیگر عواقب با لقوه شکاف امنیتی وردپرس است زیرا اغلب منجر به خرابی چشمگیری می شود. مطابق آن، عدم توانایی بازدیدکنندگان جدید مبنی براستفاده از سایت تان برای فعالیت های منظم ممکن است منجر به کاهش در آمد و درنتیجه نزول تعداد مشتری شود.

پیغام امنیتی موتورهای جستجو 

موتورهای جستجوگر می توانند سایت هک شده را مجازات کنند. موتورهای جستجو گری نظیر گوگل، وب سایت هایی که از امنیت کافی برخوردار نیستند را در لیست سیاه قرار می دهند. هدف از این کار ایمن سازی" برازینگ آنلاین" برای کاربران است. رواج این مسئله توسط سیستم برازینگ امنیتی گوگل مشخص می شود که درهر روز 5میلیون اخطار برای تمامی گونه های سایت های بد و نرم افزار ناخواسته نشان داده می شود و بیش از 50000 سایت را کشف می کند.

سایت هک شده شهرت تان را از بین می برد

شهرت آنلاین و یا برند باید برای هر تجارتی مهم باشد و هیچ چیز جز اعتماد نمی تواند برای شرکت تان شهرت ایجادکند.با این وجود موضوعات مربوط به امنیت وردپرس نظیر لیست سیاه گوگول، وب پیج های  غیرقابل دسترسی در این خصوص بیشتر آسیب می رسانندتا آنکه سودی برسانند.در طراحی سایت دقت نمایید موارد امنیتی و بهینه سازی سایت را بدرستی انجام دهید که ارتباط مستقیم باهم دارند.بهینه سازی وب سایت با استفاده از دستوران خاص httaccess باعث امنیت بیشتر در سیستم وردپرس میشود.

 

 

 

 

ارسال نظر