نکات طرحی سایت

 نکات طراحی سایت در این مقاله چگونگی استفاده صحیح فونت طراحی سایت توضیح داده شده.این مقاله با توجه به تجریبات کارشناسان شرکت میهن وب گستر تهیه و  جمع آوری شده است.

  1. از فونت های غلط انداز استفاده نکنید

هزاران هزار فونت وجود دارد و این یک واقعیت است که بسیاری از آنها خطرناک . وحشتناک هستند. تعداد بسیاری از آن ها هم بسیار خوب هستند، اما آن ها نیز مسیر های وحشتناکی هستند.

قطعا از هرگونه فونت "غلط انداز" اجتناب کنید، آن ها ساخته شدند تا به نظر برسند دست نوشته اند. یا به صورت خط هستند که مانند پنیر سوئیسی ساخته شده اند. هر فونت غلط اندازی واقعا خطرناک نیست اما اگر شما طراحی مبتدی هستید مسائل را با امکان انتخاب فونت اشتباه پیچیده نکنید.

  1. فونت مورد نظرتان را ساده انتخاب کنید

در حالی که تعداد زیادی صورت نوشتاری بد وجود دارند کارهایتات را با به خطر انداختن خود و انتخاب فونت های اشتباه پیچیده نکنید. به چند نمونه ی ساده اکتفا کنید و روی چگونگی شناخت فونت خوب برای اندازه های کوچکتر و این که چه نوع تایپ برای اندازه های بزرگتر صفحه نمایش بهتر است (و یا برای تایپ) تمرکز کنید.و چه حالت هایی برای انتقال صورت های نوشتاری وجود دارد.

اگر شما خلاصه ی دستورات را سریعا می خواهید تمام فونت هایی که همیشه مورد نیاز است را در دسترس داشته باشید، بخشی از نقشه ی من برای هکر ها این چنین است.

  1. هرگز بیش از 15 کلمه در یک خط به کار نبرید

صفحه نمایش وسیعی که شما می توانید بر روی وب استفاده کنید و روند طراحی یک سایت برای نمایش مناسب در تمام مرورگرها و دستگاه های احتمالی کاربران این را ساخت که بسیاری از مردم بلوک های  خود را از راه متن به صورت بیش از حد گسترده بسازند. هرگز اجازه ندهید که تعداد بلوک های متن بیش از 12 یا 15 کاراکتر در هر خط شود و هرگز اجازه ندهید کمتر از 8 کلمه در هر خط باشد.

  1. فقط از یک نوع فونت استفاده کنید.

بله من واقعا همچین چیزی میگویم، بله شما قطعا می توانید یک طرح بزرگ را بسازید و حتی با استفاده ی بیش از یک فونت طراحی کنید. اما، اگر در حال یادگیری در مورد طراحی هستید اجازه ی پریشانی به خود ندهید. شما باید خیلی خیلی بیشتر در مورد چگونگی ایجاد طراحی خوب یاد بگیرید اگر فقط یک صورت نوشتاری را که برای پروژه ی شما برگزیدید و به جای آن در مورد تغییر اندازه، هم ترازی، و فضای سفید (بیشتر در مورد نکته 9 #) نگران باشید.

  1. برای انتخاب اندازه قلم از یک مقیاس متنوع استفاده کنید

با تایپوگرافی دیجیتال، در حال حاضر متاسفانه قادر به انتخاب هر نوع فونت در هر اندازه هستیم.

می گویم متاسفاته چون برای بسیاری از مردم این همه پیچیدگی خوشایند نیست. به خودتان لطف کنید و از سایز های مورد نظر 5و 7و 9و 12و 16و 21و 28و 37و 50و 68و 83 استفاده کنید.

این سایز ها از فراوانی 3:4 به دست آمده اند و شما می توانید برای فهمیدن جزئیات دقیق تری از محاسبات در: ایجاد مقیاس چاپی مدولار، بیشتر بخوانید.

ارسال نظر