وبلاگ چیست

وبلاگ چیست ؟ یک وبلاگ، گاهی اوقات به صورت وب لاگ یا وبلاگ نوشته می شود، وب سایت  که شامل یک سری از نوشته ها به ترتیب زمانی معکوس است، که اغلب با اطلاعات جدید در مورد موضوعات خاص است و به روز می شود. اطلاعات توسط صاحب سایت نوشته می شود که از دیگر وب سایت ها و یا منابع دیگر جمع آوری و یا توسط کاربران دیگر ارائه می شود.

وبلاگ اغلب با کیفیت است که دارای یک نوع "ورود به سیستم از زمان ما" از مشخصات خاصی است. به طور کلی، وبلاگها به یک یا چند نفر اخصاص داده می شوند و دارای تم، معمولا مورد علاقه ی افراد است که می توان به عنوان در حال توسعه بودن فردی یا جمعی در تم خاص خود تفسیر کرد. یک وبلاگ ممکن است ایده های ثبت شده از یک فرد (نوعی از دفتر خاطرات باشد و یا یک همکاری پیچیده که برای هر فردی باز است. بسیاری از بحث دوم تعدیل می شود.

وبلاگ نویسی در ایران حدود 10 سال پیش کلید خورد که بلاگفا و پرشین بلاگ جزو اولین سیستم های وبلاگ نویسی رایگان بود.وبلاگ نویسی در مدت کوتاه توانست در ایران رشد و ترقی یابد که در حاضر حاضر تعداد وبلاگ نویسان ایران از مرز میلیون گذشته است.خیلی از کاربران بدلیل محدودیت هایی وبلاگ نویسی اقدام به سفارش طراحی سایت و بهینه سازی سایت از شرکت های طراحی وب سایت میکنند که این باعث کاهش کاربران وبلاگ نویسی میشود.

وبلاگ نویسی در ایران

برای وبلاگ نویسی چه ملزوماتی نیاز است؟

خبر خوش به علاقمندان به ایجاد وبلاگ این است که کلیه امکانات یک وبلاگ رایگان است و شما هیچ پولی برای وبلاگ نویسی نمیپردازید. اما  اتصال به اینترنت یا تبلیغات وبلاگ شما یا استفاده از سرویس های تحت وب هزینه دارد.البته اکثر وب سایت هایی که خدمات رایگان وبلاگ نویسی را ارائه میدهند برای تامین هزینه های خود اقدام به درج آگهی در وبلاگ شما یا صفحه اصلی خود میکنند.ملزمات دی گر وبلاگ نویسی :

  • امکان استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ و اتصال به اینترنت و ارسال مطالب ( کامپیوتر های شخصی - کافی نت و ... )
  • آشنایی اولیه با محیط ویندوز یا سیستم عامل نصب شده بر روی کامپیوتر و تایپ کردن
  • زمان کافی برای نوشتن مقالات و بروز رسانی وبلاگ

 

ارسال نظر