وب سایت چیست؟

وب سایت مجموعه ایست مرتبط با فایل های شبکه جهانی وب (WWW) که حاوی یک فایل ابتدایی به نام صفحه ی اصلی است.

سایت چیست؟

یک شرکت و یا یک شخص با دادن آدرس صفحه اصلی خود به شما می گوید که چطور به وبسایتشان مراجعه کنید. شما می توانید از صفحه اصلی به تمام صفحات دیگر سایتشان دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال، آدرس صفحه ی اصلی وب سایت میهن وب گستر به این صورت است: http://www.mihandesigner.ir

آدرس صفحه اصلی در واقع شامل یک فایل با پسوند خاص index.html است. اما همانطور که در مورد سایت شرکت طراحی سایت  و بهینه سازی سایت میهن وب گستر گفتیم زمانی که یک نام پیش فرض استانداردی به وجود آمد کاربران لازم نیست که نام فایل را وارد کنند.)

آدرس صفحه ی اصلی میهن وب گستر شامل هزاران صفحه است (اما همچنین یک وب سایت میتواند شامل چند صفحه نیز باشد.)

از آنجایی که سایت به معنی محلی جغرافیایی است، یک وب سایت می تواند با سرور وب اشتباه گرفته شود. سرور کامپیوتری است که فایل ها را برای یک یا چند سایت نگهداری میکند.

سایت یک وبگاه است

ممکن است یک وب سایت بسیار بزرگ، بیش از چندین سرور در مکان های جغرافیایی مختلف قرار دهد. میهن وب گستر مثال خوبی برای آن است. این وبسایت از هزاران فایل تشکیل شده که در سرور های زیادی در سراسر جهان پراکنده شده است. اما یک مثال معمول تر سایتی که شما در حال نگاه کردن به آن هستید 

به نظر میرسد بیان بهتر این مطلب این باشد که یک سایت به موقعیت جغرافیایی خاصی مرتبط نیست، بلکه جایی در فضای مجازی است. با این وجود به نظر می رسد وبسایت خیلی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.برای راه اندازی و طراحی سایت میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید.

ارسال نظر