مقدمه‌ ای بر css

 

مقدمه

بخش مجزای دیگری که در طراحی صفحات وب از آن استفاده می شود، زبان CSS است.

CSS یا همان Cascading Style Sheet (سبک نامه آبشاری) روشی است برای قالب بندی  اجزای صفحه از قبیل متن، تصویر، زمینه صفحه، کادرها و تقریبا هر چیزی که در طراحی صفحه HTML استفاده می شود.

با استفاده از CSS می توان از دوباره نویسی کدهای HTML که باعث مشکل شدن کدنویسی و همچنین کندشدن سرعت بارگذاری صفحه در اینترنت می شود، جلوگیری کرد. برای مثال فرض کنید ما 30 صفحه HTML داریم و در هرکدام از 10 تگ پاراگراف استفاده کرده ایم، که در مجموع می شود 300 تگ پاراگراف، حال اگر بخواهیم برای همه این پاراگراف ها یک استایل را تعریف کرد باید از 300 تگ فونت دیگر نیز استفاده کرد، اما با استفاده از CSS می توان این 300 تگ فونت را در یک خط خلاصه کرد!! که هم باعث کم شدن حجم صفحات و نیز افزایش سرعت بارگذاری صفحات خواهد شد.

یکی دیگر از مزیت های CSS قابلیت های بسیار زیاد آن است، که با رسیدن CSS3 حتی در بعضی مواقع می توان از آن بجای JavaScript و jQuery نیز استفاده کرد. در این سری آموزشی سعی خواهد شد شما را با این زبان شگفت انگیزکه یکی از لازمه های اجتناب ناپذیر برای تبدیل شدن به یک طراح وب است، آشنا کنیم. اما یک پیش نیازی که برای یادگیری CSS لازم دارید، این است که شما حداقل اطلاعات پایه ای با زبان HTML را دارا، و به خوبی با تگ های HTML آشنایی داشته باشید.

این سری آموزشی با پوشش آخرین نسخه از این زبان، یعنی CSS3 این قول را به شما خواهد داد که پس از به پایان رساندن آموزش ها، شما قادر خواهید بود بدون کمک دیگران، یک وبسایت را طراحی کنید.یک نکته دیگر اینکه برای کدنویسی زبان css از هر ویرایشگری می توان استفاده کرد اما پیشنهاد من نرم افزار ripid css است که می توانید آن را از لینک زیر دریافت کنید

این سری آموزشی در 15 فصل ارائه خواهد شد ، و هر سه روز یک بار مطلب جدید افزوده می شود.

نظرات   

 
0 #1 کیمیا فکر بزرگ در تاریخ: شنبه 25 ارديبهشت 1395 ، ساعت 10:02 ب ظ
با تشکر از مطلب خوبتون
موفق باشید
نقل قول
 

ارسال نظر