افزودن لوگو جدید به قالب

 

آموزش جوملا

 

همه تصاویر موجود در پوشه images باید متناسب با رنگ آبی قالب تغییر داده شوند.چند روش برای تغییر این تصاویر  وجود دارد از جمله دانلود آنها , ویرایش آنها و حذف رنگ هایی که با رنگ جدید قالب مطابقت ندارند و یا طراحی تصاویر جدید, اگر تصاویر جدید ایجاد می کنید نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که نامی که برای هریک از  تصاویر جایگزین انتخاب می کنید باید مشابه نام فعلی تصویر باشد زیرا این تصاویر در فایل های CSS مختلف لینک شده اند.

همچنین ابعاد یا اندازه تصاویر هرگز نباید تغییر کند تا ظاهر و طرح قالب تغییر نکرده و ثابت بماند. اگر اندازه تصاویر مناسب نباشد ممکن است طرح قالب به هم ریخته و عناصر صفحه جا به جا شوند .

شکل زیر تصاویر اصلی موجود در پوشه images قالب beez را نشان می دهد.نام تصویر لوگو logo.gif است.برای استفاده از لوگوی خودتان باید این تصویر را ویرایش نمایید. اندازه تصویر لوگو ۳۰۰ پیکسل در ۹۷ پیکسل است دقت کنید که هنگام ویرایش نام و ابعاد فایل را تغییر ندهید.

آموزش جوملا
برای ایجاد یا ویرایش تصاویر موجود می توانید از برنامه های مختلفی استفاده کنید. Aviary یک نرم افزار ویرایش تصویر آنلاین است که در سایت Aviary.com یافت می شود. شما می توانید تصاویر موجود را برای ویرایش آپلود کرده و یا با استفاده از خدمات سایت تصاویر جدید خود را ایجاد کنید . پس از ایجاد تغییرات لازم باید تصاویر را روی کامپیوتر خودتان دانلود کنید.Picassa یک نرم افزار ویرایش عکس است دیگر است که توسط گوگل توزیع شده و عمدتا برای ویرایش عکس و گالری تصاویر استفاده میشود. شما می توانید این برنامه را دانلود کرده و با استفاده از آن تصاویر قالب را ویرایش کنید. یک ویژگی بسیار خوب این برنامه این است که امکان پردازش دسته ای تصاویر در یک زمان را برای شما فراهم می کند.Adobe Photoshop نیز یک برنامه مشهور تجاری برای ویرایش تصاویر است. این نرم افزار توابع و کاربرد های بسیاری از جمله پردازش دسته ای تصاویر و جایگزینی رنگ ها را شامل می شود. Gimp یک نرم افزار متن باز است که از نظر امکانات مشابه فتوشاپ است .

شکل زیر بیانگر تصاویر موجود در پوشه images پس از ویرایش است.

آموزش جوملا

پس از ویرایش کامل تصاویر و تغییر کد های رنگی در فایل های CSS قالب مشابه شکل زیر خواهد بود .

آموزش جوملا

توجه :

ضرورت دارد که پیش از ویرایش فایل های قالب یک کپی( نسخه پشتیبان ) از آن تهیه کنید تا در صورت لزوم امکان بازگردانی فایل ها وجود داشته باشد . این نکته زمانی که فایل های پیش فرض جوملا را ویرایش می کنید اهمیت بیشتری دارد.

ارسال نظر