استفاده از فایل منیجر برای آپلود جوملا

آموزش جوملا

در صفحه اصلی Cpanel سمت چپ در فیلد Find کلمه File را جستجو کنید تا تمام موارد روی سرویس میزبانی شما که کارایی مرتبط با فایل دارند نمایش داده شوند. File Manager را باز کنید. این نرم افزار در یک تب یا پنجره جدید از مرور گر باز خواهد شد.پس از باز شدن File Manager وارد پوشه ریشه سرویس میزبانی خود شوید.در اکثر سرور ها نام این پوشه public_html است اما ممکن است htdocs یا نام مشابه دیگری نیز داشته باشد.

دقت کنید که در این نمونه ما از جوملا فارسی استفاده کرده ایم این فایل را نیز شما می توانید از سایت های فارسی دریافت کنید.

شرکت ارائه دهنده سرویس میزبانی شما مستنداتی به شما ارائه می دهد که نام پوشه ریشه و جایی که باید فایل های وبسایت خود را در آن قرار دهید مشخص شده است. پوشه ریشه وبسایت شما جایی ست که باید فایل ZIP جوملا را در آن آپلود کنید. روی دکمه upload در نوار ابزار کلیک کنید با این کار یک تب یا پنجره جدید باز می شود , در این پنجره با کلیک روی دکمه browse فایل را از هارد دیسک خود برای آپلود انتخاب کنید.

آموزش جوملا


اگر با برنامه های FTP مانند FileZila آشنایی دارید میتوانید از این برنامه ها برای آپلود فایل استفاده کنید .

پس از آپلود جوملا می توانید به صفحه اصلی FileManager بازگردید برای این کار می توانید روی لینک Back to /home... کلیک کرده و یا پنجره آپلود فایل را ببندید.در این حالت فایل ZIP جوملا را درpublic_html می بینید. روی این فایل کلیک کنید تا انتخاب شود(۱) و سپس روی دکمه Extract در نوار ابزار کلیک کنید(۲).
آموزش جوملا

پس از کلیک روی Extract باید مسیر مورد نظر که فایل ها پس از Extract در آن قرار می گیرند را مشخص کنید.این پوشه باید در مسیر پیش فرض ریشه سرویس میزبانی شما باشد که اغلب public_html یا home است.با این حال ممکن است این مسیر در سرور های مختلف متفاوت باشد در اینصورت شما باید نام مسیر موجود در سرور خود را وارد کنید. همچنین دقت کنید که مسیر Extract فایل لزوما با مسیری که فایل را در آن آپلود کرده اید یکسان نیست
آموزش جوملا

تصویر زیر نتیجه Extract فایلZIP جوملا را نشان می دهد.

آموزش جوملا

در حال حاضر تمام فایل های جوملا روی سرور شما قرار دارد .در ادامه باید مراحل نصب جوملا را طی کنید تا جوملا روی وبسایت شما نصب شده و مدیریت محتوای سایت را به دست بگیرد.

 

ارسال نظر