مدیریت مجموعه های تماس

آموزش جوملا

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد در یک سایت با سیستم مدیریت محتوا جوملا چگونه وارد بخش مدیریت سایت شده و پس از ورود به صفحه مدیریت مجموعه های تماس شده و مجموعه های موجود را ویرایش کرده و یا مجموعه جدید ایجاد کنید.


توجه :

از آنجا که این تغییرات باید در بخش مدیریت سایت انجام شود . پیش از انجام هرکاری شما باید یک حساب کاربری به عنوان مدیر سایت داشته باشید تا این امکان برایتان فراهم باشد که وارد بخش مدیریت سایت شده و آنچه لازم است را انجام دهید . برای ایجاد حساب کاربری میتوانید با مدیر سایت مورد نظر تماس بگیرید .

نحوه دسترسی

دربخش مدیریت جوملا از منو مسیر کامپوننت ها > تماس ها > مجموعه ها را انتخاب کنید تا وارد صفحه مدیریت تماس ها شوید.

توضیحات

صفحه مدیریت مجموعه های تماس شما می توانید مجموعه تماس های موجود را ویرایش کرده و یا مجموعه تماس جدید ایجاد کنید. دقت کنید که مجموعه تماس با سایر مجموعه های موجود در جوملا مانند مجموعه های محتوا یا مجموعه های آگهی متفاوت است.

تصویر

آموزش جوملا

عنوان ستون ها


روی عنوان ستون کلیک کنید تا لیست بر اساس مقادیر آن ستون مرتب شود.

شماره. یک شماره خودکار که توسط جوملا به لیست اختصاص داده میشود تا ارجاع به مطالب ساده تر باشد.

چک‌باکس. برای انتخاب یک یا چند مجموعه این گزینه را انتخاب کنید. برای انتخاب همه مجموعه ها چک‌باکس بالای ستون را انتخاب کنید. پس از انتخاب یک یا چند گزینه برای اجرای یک عملیات , روی یکی از دکمه های نوار ابزار کلیک کنید. بعضی از عملیات نوار ابزار را میتوانید روی چند مجموعه انتخاب شده اجرا کنید . اما برخی دیگر مانند ویرایش تنها روی یک مجموعه اجرا می شوند . اگر چند مجموعه را انتخاب کرده باشید و یکی از این دکمه ها را بزنید اولین مجموعه انتخاب شده برای اجرای عملیات مورد نظر باز خواهد شد

عنوان. عنوان مجموعه . پر کردن این فیلد ضروری است . برای ویرایش یک مجموعه میتوانید روی عنوان آن کلیک کنید.

منتشر شده. آیا این مجموعه تماس منتشر شده است یا خیر. با کلیک روی آیکن نمایش داده شده در این ستون می توانید وضعیت انتشار مجموعه را تغییر دهید.

چینش. ترتیب نمایش مجموعه ها. اگر لیست بر اساس این ستون مرتب شده باشد شما میتوانید با کلیک روی فلش های سبز رنگ و یا وارد کردن ترتیب مورد نظر به صورت دستی و سپس زدن دکمه ذخیره چیدمان در بالای ستون , ترتیب نمایش مجموعه ها را تغییر دهید.

سطح دسترسی. چه کسانی به این مجموعه دسترسی دارند , گزینه های ممکن عبارتند از: عمومی: همه دسترسی دارند

ثبت شده: فقط کاربرانی که ثبت نام کرده اند دسترسی دارند

ویژه: تنها کاربران با وضعیت نویسنده یا بالاتر می توانند دسترسی داشته باشند
شما با کلیک روی این آیکن در ستون میتوانید سطح دسترسی به مطلب را تغییر دهید.

شناسه. شناسه مجموعه. این یک شماره یکتا است که به صورت خودکار توسط جوملا برای هر گزینه در نظر گرفته می شود. از این عدد برای شناسایی داخلی گزینه (مانند لینک های داخلی )استفاده میشود. شما نمی توانید این عدد را تغییر دهید.

نمایش تعداد. تعداد مجموعه هایی که در یک صفحه نمایش داده می شود. اگر تعداد کل مجموعه ها از این عدد بیشتر باشد , چند صفحه ایجاد شده و دکمه های هدایت به صفحات مختلف (پایان, بعدی ,قبلی , آغاز) نمایش داده خواهد شد. دقت کنید که اگر تعداد مجموعه ها زیاد باشد می توانید از گزینه فیلتر که در بالا نمایش داده شده است استفاده کرده و تعداد مجموعه هایی که نمایش داده می شوند را کاهش دهید.

نوار ابزار

در قسمت بالا سمت چپ نوار ابزار نشان داده شده است:

آموزش جوملا

انتشار. برای انتشار یک یا چند مجموعه آنها را انتخاب کرده و روی این دکمه کلیک کنید.

لغو انتشار. برای لغو انتشار یک یا چند مجموعه آنها را انتخاب کرده و روی این دکمه کلیک کنید.

حذف. برای حذف یک یا چند مجموعه آنها را انتخاب کرده و روی این دکمه کلیک کنید. توجه:فقط مجموعه هایی را میتوانید حذف کنید که خالی باشند ( باید ابتدا تماس های موجود در آنها را حذف کنید).

ویرایش. برای ویرایش یک مجموعه آن را انتخاب کرده ور وی این دکمه کلیک کنید. اگر بیش از یک مجموعه را انتخاب کرده باشید اولین مجموعه برای ویرایش باز خواهد شد .همچنین برای ویرایش مجموعه میتوانید روی عنوان آن کلیک کنید.

جدید. برای ایجاد یک مجموعه تماس جدید روی این دکمه کلیک کنید.

راهنما. صفحه راهنما را باز می کند.

فیلتر ها

فیلتر برا اساس بخشی از عنوان
آموزش جوملا

شما میتوانید لیست مجموعه های تماس را با استفاده از قسمتی از نام مجموعه یا شناسه آن فیلتر کنید.

فیلتر .دربالای ستون ها فیلد فیلتر و دو دکمه رو به روی آن مشخص است:

اگر تعداد مجموعه های تماس موجود در لیست زیاد است با استفاده از این گزینه می توانید مجموعه های مورد نظر را به سرعت پیدا کنید. بخشی از نام و یا شناسه را وارد کرده و سپس دکمه "برو" را بزنید تا گزینه هایی که با آن مطابقت دارند نمایش داده شوند. می توانید یک کلمه یا تنها بخشی از آن را وارد کنید . به عنوان مثال کلمه "joom" با تمام مجموعه هایی که در نام آنها "joomla" وجود دارد مطابقت خواهد داشت و تمام آنها نمایش داده خواهند شد.

فیلتر بر اساس حالت انتشار کنار گزینه فیلتر لیست انتخاب وضعیت وجود دارد:

ارسال نظر