صفحه مدیریت نظر سنجی ها

 

آموزش جوملا

 

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد در یک سایت با سیستم مدیریت محتوا جوملا چگونه وارد بخش مدیریت سایت شده و وارد صفحه مدیریت رای گیری ها شده , نظر سنجی های سایت را ویرایش کرده و یا نظرسنجی جدید ایجاد کنید.

 

توجه

از آنجا که این تغییرات باید در بخش مدیریت سایت انجام شود . پیش از انجام هرکاری شما باید یک حساب کاربری به عنوان مدیر سایت داشته باشید تا این امکان برایتان فراهم باشد که وارد بخش مدیریت سایت شده و آنچه لازم است را انجام دهید . برای ایجاد حساب کاربری میتوانید با مدیر سایت مورد نظر تماس بگیرید .

نحوه دسترسی

در بخش مدیریت سایت از منو مسیر کامپوننت ها > رای گیری را انتخاب کنید تا صفحه مدیریت رای گیری باز شود.

توضیحات

کامپوننت رای گیری این امکان را فراهم می کند که یک نظرسنجی برای سایت خود ایجاد کنید. بازدید کنندگان سایت می توانند به سوالات نظر سنجی پاسخ دهند. این کامپوننت به شما امکان می دهد برای هر نظر سنجی حداکثر ۱۲ سوال یا گزینه تعریف کنید.

شما میتوانید با استفاده از یک ماژول از نوع رای گیری و یا یک گزینه منو از نوع رای گیری ,یک رای گیری را در صفحه وبسایت خود نمایش دهید .

تصویر

آموزش جوملا

عنوان ستون ها

 • شماره. یک شماره خودکار که توسط جوملا به لیست اختصاص داده میشود تا ارجاع به مطالب ساده تر باشد.
 • چک‌باکس. برای انتخاب یک یا چند رای گیری این گزینه را انتخاب کنید. برای انتخاب همه رای گیری ها چک‌باکس بالای ستون را انتخاب کنید. پس از انتخاب یک یا چند گزینه برای اجرای یک عملیات , روی یکی از دکمه های نوار ابزار کلیک کنید. بعضی از عملیات نوار ابزار را میتوانید روی چند رای گیری انتخاب شده اجرا کنید . اما برخی دیگر مانند ویرایش تنها روی یک گزینه اجرا می شوند . اگر چند رای گیری را انتخاب کرده باشید و یکی از این دکمه ها را بزنید اولین گزینه انتخاب شده برای اجرای عملیات مورد نظر باز خواهد شد
 • عنوان رای گیری: عنوان رای گیری را نمایش می دهد. برای ویرایش رای گیری روی عنوان آن کلیک کنید.
 • منتشر شده. آیا این رای گیری منتشر شده است یا خیر.با کلیک روی آیکن نمایش داده شده در این ستون می توانید حالت انتشار رای گیری را تغییر دهید.
 • آرا: مجموع تعداد آرایی که به رای گیری داده شده است.
 • گزینه ها: تعداد گزینه ها یا سوالات در هر رای گیری.
 • تاخیر: تعدا ثانیه هایی که بعد از آنها یک کاربر می تواند دوباره در رای گیری شرکت کند.
 • شناسه. شناسه رای گیری. این یک شماره یکتا است که به صورت خودکار توسط جوملا برای هر گزینه در نظر گرفته می شود. از این عدد برای شناسایی داخلی گزینه (مانند لینک های داخلی )استفاده میشود. شما نمی توانید این عدد را تغییر دهید.
 • نمایش تعداد. تعداد رای گیری هایی که در یک صفحه نمایش داده می شود. اگر تعداد کل رای گیری ها از این عدد بیشتر باشد , چند صفحه ایجاد شده و دکمه های هدایت به صفحات مختلف (پایان, بعدی ,قبلی , آغاز) نمایش داده خواهد شد. دقت کنید که اگر تعداد رای گیری ها زیاد باشد می توانید از گزینه فیلتر که در بالا نمایش داده شده است استفاده کرده و تعداد آگهی هایی که نمایش داده می شوند را کاهش دهید.

نوار ابزار

آموزش جوملا

 • انتشار. برای انتشار یک یا چند رای گیری آنها را انتخاب کرده و روی این دکمه کلیک کنید.
 • لغو انتشار. برای لغو انتشار یک یا چند رای گیری آنها را انتخاب کرده و روی این دکمه کلیک کنید.
 • حذف. برای حذف یک گزینه آن را انتخاب کرده و روی این دکمه کلیک کنید.
 • ویرایش. یک رای گیری را انتخاب کرده و روی این دکمه کلیک کنید تا وارد بخش ویرایش شوید. اگر بیش از یک رای گیری را انتخاب کرده باشید اولین رای گیری برای ویرایش باز خواهد شد .همچنین برای ویرایش یک رای گیری میتوانید روی عنوان آن کلیک کنید.
 • جدید. برای ایجاد یک رای گیری جدید روی این دکمه کلیک کنید.
 • راهنما. صفحه راهنما را باز می کند.

لیست فیلتر ها

فیلتر بر اساس بخشی از عنوان

شما میتوانید لیست رای گیری ها را با استفاده از قسمتی از عنوان رای گیری یا شناسه آن فیلتر کنید. و یا میتوانید وضعیت انتشار را انتخاب کنید.

 • فیلتر.دربالای ستون ها فیلد فیلتر و دو دکمه رو به روی آن مشخص است:

آموزش جوملا

اگر تعداد رای گیری های موجود در لیست زیاد است با استفاده از این گزینه می توانید رای گیری های مورد نظر را به سرعت پیدا کنید. بخشی از عنوان و یا شناسه را وارد کرده و سپس دکمه "برو" را بزنید تا گزینه هایی که با آن مطابقت دارند نمایش داده شوند. می توانید یک کلمه یا تنها بخشی از آن را وارد کنید . به عنوان مثال کلمه "joom" با تمام رای گیری هایی که در عنوان آنها "joomla" وجود دارد مطابقت خواهد داشت و تمام این رای گیری ها نمایش داده خواهند شد.

فیلتر بر اساس حالت انتشار. کنار گزینه فیلتر دو لیست انتخاب وضعیت و انتخاب بخش قرار دارند:

 

 • انتخاب وضعیت. از لیست نمایش داده شده یکی از وضعیت های : منتشر شده یا منتشر نشده را انتخاب کنید.

 

 

 

 

ارسال نظر