ایجاد افکت ضربان قلب بر روی نوشته

آموزش فوتوشاپ

در این مقاله آموزشی قصد داریم که به سادگی و با سرعت افکت زیبای ضربان قلب را بر روی متن مورد نظرتان را به شما علاقه مندان به فوتوشاپ بی آموزیم.

گام اول:

یک داکیومنت جدید به ابعاد ۷۰۰*۷۰۰ پیکسل بسازید. سپس با استفاده از paint bucket tool (سطل رنگ) کل صفحه را با رنگ سیاه خالص (۰۰۰۰۰۰#) پر کنید.

گام دوم:

بر روی لایه ی Background که در حال حاظر دارین دابل کلیک کنین و ok رو بزنین تا بتونیم با تبدیل کردن این لایه به یک لایه ی معمولی بر روی آن کار کنیم. حالا به منوی Layer>Layer Style>Gradient Overlay برین و با این تنظیمات یه گرادیان به لایه بدین:

گام سوم:

یک لایه ی جدید بسازید و این لایه را با لایه ی قبلی Merge کنید (کلید های میانبر: Ctrl+Shift+E) تا تمامی افکت ها رو تو یه لایه با هم داشته باشیم. حالا به منوی Filter > Brush Strokes > Sprayed Strokes برید و تنظیمات زیر رو انجام بدین:

گام چهارم:

ابزاره تایپ رو انتخاب کنید و یه چیزی بنویسید (مثلا Beat) رنگ نوشته باید سفید باشه، اندازه فونت اون ۱۲۰ و Smooth. نام این فونت هم Swis721 BdOul BT Bold هست که یه فونت رایگانه که میتونین از لینکی که در انتهای مطلب اومده اون رو دانلود کنین.

گام پنجم:

ابزاره Line رو با weight : 3 انتخاب کنید و شکلی مثه چیزی که من پایین طراحی کردم درست کنین:

گام ششم:

همه لایه هایی که دارید رو به غیر از لایه پس زمینه با هم Merge کنید تا یه لایه ی Text داشته باشید. حالا Eraser (پاک کن) رو بردارین (بِراش (Brush) گرد با opacity = 100 ) و نوشته ای که دارین رو مثل تصویر پایین درست کنین:

گام هفتم:

حال لایه ای که متن در آن قرار دارد را با رفتن به منوی Edit > Transform > Rotate 90 CCW میچرخانید:

گام هشتم:

حالا با رفتن به منوی Filter > Stylize > Wind این افکت زییا رو با این تنظیمات روی لایه پیاده میکنیم:

گام نهم:

Ctrl+F رو یک بار دیگه میفشارید تا این آخرین افکتی که انجام دادیم رو یه بار دیگه روی لایه پیاده کنید:

گام دهم:

دوباره به منوی Filter > Stylize > Wind میروید و فیلتر را بر روی لایه اعمال میکنید اما این بار با این تفاوت که جهت رو از راست (Right) انتخاب میکنید نه از چپ:

گام یازدهم:

یه بار هم برای این جهت کلید Ctrl+F رو میزنید تا افکت دوباره اجرا شه:

گام دوازدهم:

با مراجعه به Edit > Transform > Rotate 90 CW لایه رو به حالت افقی در بیارید:

گام سیزدهم:

بر روی لایه ی متن مورد نظر کلیک راست کنید و Blending Options رو انتخاب کنید. حالا outer glow و color overlay رو مطابق با تصاویر زیر تنظیم کنین:

تصویر نهایی:

البته گاهی اوقات بعضی حروف مثل H هستند که به راحتی بالا درست نمیشوند و خودتون باید با سلیقه خودتون اونا رو درست کنید. مثل این تصویر:

حالا که عکس رو درست کردین میتونین با زدن کلیدهای Ctrl+U در پنجره ی hue/saturation رنگ تصویر رو به هر شکلی که میخواین در بیارین. (البته قبلش همه لایه ها رو merge کنین تا تمام تصویر با هم تغییر رنگ بده)

برای دانلود فونت Swis721 BdOul BT Bold اینجا مراجعه نمایید.

ارسال نظر