ایجاد افکت دراماتیک بر روی تصاویر

 

آموزش فوتوشاپ

دوستان علاقه مند به فتوشاپ میتوانند تنها با انجام چند تکنیک ساده به عکس های موردنظر خود افکتی دراماتیک و برنزی بدهند تا حس و تاثیر عکس چند برابر شود.و تصویر مورد نظرتان جذاب تر دیده شود.

۱- تصویر مورد نظر را در فتوشاپ باز کنید و از آن dulicate بگیرید. (برروی لایه background راست کلیک کرده و گزینه duplicate layer رو انتخاب نمایید) با کلیک روی لایه دوم که ایجاد کردید آن را انتخاب کنید و به منوی filter>Other>Hight Pass مقدار radis را ۵ قرار دهید و ok رو بزنید. حالا blend mode لایه جدیدی که ایجاد نمودید را  از حالت normal به overlay تغییر بدین. مشاهده خواهید کرد که درحال حاضر هم در عکس  تغییراتی ایجاد شده:

۲- حال دوباره از لایه اول (background layer) که داشتیم یه duplicate دیگه بگیرین. (’Background Copy 2′) و این لایه رو ببرین بالای تمام لایه های که وجود دارد. حالا این لایه رو انتخاب نمایید و به منوی Image -> Adjustments ->Desaturate مراجعه نمایید (میتونید برای این مرحله از کلیدهای میانبر Shift+Ctrl+U هم استفاده کنید) blend mode این لایه رو Hard Light بذارین.

۳- برروی فلش کوچکی که در بالای سمت راست قسمت لایه ها هست کلیک کنید و از منویی که باز خواهد شد Flatten Image رو انتخاب نمایید. با انجام این کار تمام لایه هایی که داریم دوباره به یک لایه تبدیل میشن (background layer) یه duplicate از این لایه بگیرید و ctrl+F رو بزنید. (این میانبر باعث میشه تا آخرین فیلتری که تو فتوشاپ اجرا کردید با همون مقادیر دوباره تکرار شود که اینجا افکتی هست که تو مرحله ۱ انجام دادیم) حالا mode لایه رو به overlay تغییر بدید.

در فتوشاپ های نسخه بالاتر این دکمه در همان قسمت وجود دارد,فقط شکلش تغییر کرده است.

۴- حالا دوباره باید لایه ها رو flatten کنیم. (از همان فلشی که بالا سمت راست لایه ها بود.) حال که ۲ لایه دوباره تغییر به یک لایه شده است، از پایین قسمت لایه ها آیکون Create New Adjustment Laye رو کلیک نمایید و گزینه Curves رو انتخاب کنید. در پنجره ی Curves که باز شده درست مثل مثالی که پایین نشون میدیم حالت اون نمودار رو طوری تغییر بدین که عکس یه کمی روشن تر بشه. (تذکر: تو نسخه های بالاتر منوی Curves به همین شکله ولی ممکنه اوکی نداشته باشه. کارتون که به اتمام رسید دوباره برگردین تو قسمت لایه ها)

۵- در لایه Curves دو تصویر کوچک ایجاد شده. روی تصویر سمت راست کلیک نمایید وکلید ctrl+i رو بزنید. با این کار تصویر تیره تر خواهد شد. با زدن کلید D رنگ ها رو به حالت اولیه برگردونید. حال یک brush با لبه ی soft انتخاب کنید و قسمت چشم ها را اونطوری که مورد نظرتون هست  روشن تر کنید. (بنده از براش با diameter 15pixels و hardness  ۱۵% استفاده کردم. )

افکتی که ایجاد کردیم این شکلی شده:

۶- حال یک لایه جدید بسازین و به سلیقه خودتون یه رنگ مناسب برای روشن کردن چشم ها در تصویر انتخاب نمایید. ما در این سری از آموزش  یه آبی خوش رنگ به شماره رنگ #۹۴C4D4 رو استفاده  کرده ایم. blend mode این لایه رو color انتخاب کنید. حالا با همون براشی که تو مرحله ی قبلی استفاده نمودیم بروی چشمها با رنگ آبی که در foreground انتخاب کرده بودیم به گونه ای نقاشی کنید که روشن تر بشه تا به نتیجه ی بهتر برسیم. اگر احساس میکنید که رنگ روشن تر از چیزیه که میخواستین میتونین روی opcity لایه یا خود رنگتون بیشتر کار کنید تا به نتیجه مورد پسند تر دست یابید.

 

نتیجه کار به این صورت خواهد شد:

ارسال نظر