استفاده از عکس در تایپوگرافی

گام اول:

اول باید یه عکس پیدا کنیم تا بتونیم ازش استفاده کنیم تصاویر شهری بخاطر انسجام خوبی که داره برای این کار بدرد میخوره.

 

 

 

 

گام دوم:

 

حالا از توی Tool box ابزار تایپو که به شکل T نشان داده شده انتخاب میکنیم و از نوار بالای نرم افزار window>character رو باز میکنیم این پنجره بهمون کمک میکنه نوشتمون اونطوری که میخواییم روی صفحه بگزازیم.

 

 

 

گزینه ۱ برای کوچیک و بزرگ کردن فونت استفاده میشه، گزینه ۲ برای نزدیک و دور کردن سطرها استفاده میشه و گزینه ۳ برای نزدیک و دور کردن بین حروف استفاده میشه، که ما سعی میکنیم با انتخاب یک فونت بلد ،اندازه بزرگ و منسجم کردن بین حروف و سطرها قسمت بیشتری از عکسو با نوشته بگریم.

 

حالا اگه بخوایم یکی از حروفو بزرگ تر از بقیه بکنیم فقط کافییه ابزار تایپو از دوباره انتخاب کنیم و بروی حرف مورد نظر کیلیک کنیم و با نگه داشتن چپ کلیک روی حرف موسو میکشیم تا به صورت های لایت در بیاد و حالا بروی پنجره CHARACTER همونطور که گفته شد با استفاده از گزینه ۱ حرفمونو بزرگتر میکنیم

 

 

گام سوم:

 

حالا وقتشه از عکسمون استفاده کنیم برای این کار بر روی مربع کوچیک کنار لایه نوشتمون با گزفتن Ctrl کلیک میکنیم تا دور نوشتمون انتخاب بشه.

 

 

 

 

حالا قبل اینکه هر کاری بکنیم لایه Background رو که همون لایه عکسمونه روش کلیک میکنیم کلیدهای میانبر copy و paste رو به ترتیب میزنیم Ctrl+C و Ctrl+V، با این کار قسمتایی که از عکس میخواستیم برش دادیم.

 

گام چهارم:

 

حالا که استفادمونو از لایه تایپ کردیم با انتخابش و زدن کلید Delete میشه از بین بردش.

 

 

گام پنجم:

 

در این قسمت لایه Background رو انتخاب میکنیم و در قسمت toolbox رنگ زیری رو با کلیک کردن روش وبا انتخاب رنگ دلخواه عوضش میکنیم و حالا با زدن کلید میانبر Ctrl+Backsppace این رنگو جایگزین عکسمون میکنیم.

 

 

 

 

چیزی که باقی میمونه اینه:

 

 

این یکی از راهاش بود میتونیم Background رو مشکی نکنیم و از عکسمون استفاده کنیم، به این صورت که با فیلتر دادن یا کم کردن Opacity عکس یا هر چیز دیگه از تصویرم استفاده کنیم، من چند نمونه از کارایی که میشه کردو براتون میزارم:

 

 

ارسال نظر