HTML5 برای موبایل

اچ تی ام ال برای موبایل طراحی سایت

 HTML5 برای موبایل :  HTML5 به سازندگان این امکان را می دهد از چندین برچسب متا meta برای طراحی سایت هایی استفاده کنند که دارای ابزارهای لمسی کوچک هستند. مطابق با نیاز، برنامه نویسان دارای این انتخاب هستند تا از برچسب های متا خاصی استفاده کنند. مثلا می توانند از  viewport برای توصیف پهنا و تنظیم دید استفاده کنند. این برچسب های متا به سازندگان نیز کمک می کنند بدون نیاز به نوشتن کدهای افزودنی، وب سایتی رابرای موبایل های مختلف طراحی کنند.

محتویات صدا و تصویر در کدنویسی وب موبایل

HTML 5 برنامه نویسان را قادر می سازد در طراحی وب سایت های مشتریان خود با استفاده از کد  tags< video<  and <  audio به محتویات ویدئو و صدا دسترسی داشته باشند. درنتیجه می توانید بدون استفاده از هرگونه مدیاپلیر ثالث، مستقیما  ویدئو و صدای خود را به نمایش بگذارید. برچسب های جدید محتوای رسانه شما رابه شکل تصویر در می آورند. با ین وجود همچنان این انتخاب ر ادارید ویژگی های متعددی از ویدئو راتعریف کنید که شامل منبع، ارتفاع و عرض است. این برچسب ها روشی که سایت محتویات ویدئو و صدا را برای کاربران ارسال می کند را آسان می سازد.

این نرم افزار نیز تولید گونه های ساده برای "وب بروزرها" و browser موبایل را آسان می سازد. درحین دسترسی به موبایل ،کاربران عمدتا ارسال جزئیات ازطریق نوع مطلب را چالش برانگیز می دانند.

اچ تی ام ال موبایل میهن وب گستر

برنامه نویسی ذخیره سازی اطلاعات در موبایل

این برنامه نیز دارای راهبرد ذخیره منطقه ای است که نسبت به "کوکی ها "بهتر محافظت می شود. ویژگی ذخیره سازی محلی با پایگاه داده "کلاینت" مشابه است.درنتیجه به برنامه نویسان این اجازه را می دهد جزئیات کاربران درسراسر پنجره های چندگانه را ذخیره کنند. حتی اطلاعات کاربر قطعا حتی پس از بسته شدن" براسر" ذخیره می شود و باز می ماند . همچنان که داده ها را در "بروزر" کاربر حفظ می کنند، برنامه نویسان ساده تر می توانند به اهداف شغلی خود دست یابند نظیر دخیره سازی جزئیات کاربر. بطور کلی این قابلیت، داده را امن نگه می دارد.در تکنولوژی امروز طراحی وب سایت در نظر گرفتن صفحات مخصوص موبایل ها و صفحات لمسی دیگر امری ضروریست.HTML 5 با اضافه کردن تکنولوژی بهینه سازی سایت برای موبایل ها و کوتاه کردن قطع کدها با استقبال وب بروزهای مطرح دنیا قرار گرفته است.

ارسال نظر