صفحه مدیریت رسانه

 

آموزش جوملا

 

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد در یک سایت با سیستم مدیریت محتوا جوملا چگونه وارد بخش مدیریت سایت شده و پس از ورود به صفحه مدیریت رسانه فایل جدید روی سایت بارگذاری کرده و یا فایلی را از روی سرور حذف کنید.

 

توجه

از آنجا که این تغییرات باید در بخش مدیریت سایت انجام شود . پیش از انجام هرکاری شما باید یک حساب کاربری به عنوان مدیر سایت داشته باشید تا این امکان برایتان فراهم باشد که وارد بخش مدیریت سایت شده و آنچه لازم است را انجام دهید . برای ایجاد حساب کاربری میتوانید با مدیر سایت مورد نظر تماس بگیرید .

نحوه دسترسی

برای دسترسی به صفحه مدیریت رسانه از کنترل پنل سایت گزینه مدیریت رسانه و یا در بخش مدیریت از منو مسیر سایت > مدیریت رسانه را انتخاب کنید.

توضیحات

صفحه مدیریت رسانه یک ابزار قدرتمند و مفید برای حذف و آپلود فایل ها در پوشه /images/ در ریشه جوملا روی سرور می باشد. در این صفحه شما میتوانید فایل جدید روی سرور آپلود , فایل های موجود را حذف و یا پوشه جدید ایجاد کنید. دو نوع نمایش مختلف در این صفحه وجود دارد : نمایش تصاویر کوچک و نمایش جزئیات. اولین تب یک پیش نمایش از فایل های تصویری نشان می دهد. و در تب دوم نام فایل , ابعاد و اندازه فایل نمایش داده می شود. همچنین یک دکمه حذف دستی کنار هر یک از فایل ها نمایش داده می شود.

تصویر

آموزش جوملا

نوار ابزار

در قسمت بالا سمت چپ نوار ابزار وجود دارد:

آموزش جوملا
عملیات ممکن عبارتند از:

  • حذف. برای حذف یک یا چند فایل آنها را انتخاب کرده و روی این دکمه کلیک کنید.
  • راهنما. صفحه راهنما را باز می کند.

کاربرد ها

جابجایی بین تب ها

برای مشاهده تصاویر کوچک یا نمایش جزئیات فایل ها کافی ست روی هریک از تب ها کلیک کنید تا با توجه به نیاز خود نمایش متفاوتی از فایل ها را مشاهده کنید.

آپلود (بارگذاری) فایل ها

اگر می خواهید یک فایل جدید ( تصویر یا هر فایل دیگری )در پوشه /images یا هریک از زیر پوشه های موجود در این پوشه بارگذاری کنید کافی ست از هدایت فایل سمت راست استفاده کرده و پوشه مورد نظر را انتخاب کنید . در انتهای این صفحه قسمتی با عنوان بارگذاری فایل [ حداکثر = 10M ] وجود دارد. در این قسمت دو دکمه وجود دارد "Browse" و " آغاز بارگذاری". برای آپلود یک فایل روی دکمه "Browse" کلیک کنید و از پنجره باز شده که محتوای هارد دیسک شما را نشان می دهد وارد پوشه مربوطه شده و فایل مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه open را بزنید. شما میتوانید هر فایلی که اندازه آن از حداکثر مشخص شده بیشتر نباشد را آپلود کنید. برای شروع آپلود روی دکمه " آغاز بارگذاری" کلیک کنید. فایل مورد نظر در پوشه ی مشخص شده آپلود خواهد شد.

ایجاد یک پوشه جدید

اگر میخواهید یک پوشه جدید ایجاد کنید نیز می توانید از ابزار مدیریت رسانه استفاده کنید. از بخش نمایش داده شده در سمت راست صفحه وارد پوشه شوید که میخواهید پوشه جدید را در آن ایجاد کنید. در قسمت بالا سمت چپ صفحه یک فیلد متنی کنار دکمه "ایجاد پوشه" وجود دارد. نام پوشه ای که میخواهید ایجاد کنید را در این فیلد متنی وارد کرده و سپس روی دکمه ایجاد پوشه کلیک کنید. صفحه دوباره بار گذاری می شود در حالی که پوشه جدید ایجاد شده نیز در بین پوشه های موجود نمایش داده می شود.

نکات

  • حداکثر حجم فایل برای آپلود در مدیریت رسانه را می توانید در پیکر بندی کلی سایت تغییر دهید.

 

 

 

 

ارسال نظر